حسادت زنانه شاید روزی باعث از بین رفتن شیعه شود!!!

حسادت زنانه شاید روزی باعث از بین رفتن شیعه شود!!!

اولا بگم این کار من شاید یک جوری خودکشی وبلاگی باشه.

ولی از اونجایی که احساس کردم شاید تو کل کشور یک نفر قبول کنه می نویسم تا مدیون احکام اسلام نباشم.

اکثر قریب به اتفاق خانم ها  نسبت به مسئله تعدد زوجات حساسیت دارند.

اما می خوام دلایلم رو بگم.

خواهشا خانم ها از این به بعد رو با این حس بخوانند که من اصلا زن نیستم و مرد هم نیستم. کاملا بی طرفانه بخونن و خواهشا همه اش رو بخونن بعد قضاوت کنن.

1- حلال بودن تعدد زوجات در قرآن آمده سوره نساء آیه 3 آنجا که فرمود: «مثنی و ثلاث و رباع» البته این در صورتی است که بتوانند عدالت را رعایت کنند برای همین میگوید که اگر می ترسید که عدالت را رعایت نکنید تنها یک همسر بگیرید. گفته اگر می ترسید. اما در آیه 129 همین سوره می فرماید که «لن تستطیعوا ان تعدلوا بین النساء» خیلی عجیب است.! اول گفته اگر میترسید یکی بگیرید اما بعد گفته نمیتوانید. تناقض دارد انصافا. اما جواب این سوال. همین سوال را از امام صادق ع میپرسد. میگوید این قران شما که اینقدر دم ازش میزنید تناقض دارد که.  امام در جواب می فرماید. در این آیه (129) که میگوید نمی توانید منظورش عدالت در محبت است.( که عدالت در محبت واجب نیست البته باید جوری باشد که همه محبت متوجه یک طرف نشود) و اما در ابتدای سوره که میگوید اگر میترسید منظورش عدالت فقهی است.( عدالت فقهی به این معنی است که زن از هر چهار شب یک شب را حق همخوابی دارد. البته در صورت وجود همسر دیگر برای شوهرش ) پس این تناقض حل شد.

خلاصه مورد اول: اگر کسی بتواند عدالت را رعایت کند میتواند چند زن بگیرد. البته خودمانیم مقداری رعایت عدالت سخت است. 

2- چند حکمت برای حلیت تعدد زوجات:

الف. تمایل به ازدواج با زنان بیوه کمتر از دختران باکره است.

ب. دختر های به دلایل مختلف سنشان از سن ازدواج عبور میکند و کسی آنها را به عنوان تنها همسر خود تا آخر عمر نمی گیرد. مثل اینکه قیافه ی جذابی ندارند یا مشکل خانوادگی دارند یا ....

ج. در حادثه ها، جنگ ها، تصادفات و... تعداد تلفات آقایان به مراتب بیشتر از خانم هاست.

د. عدم توانایی نزدیکی در ایام عادات ماهانه بانوان.

ه. همه ی خانم ها توانایی کنترل شهوت خود را ندارند. مثلا بعد از بیوه شدن و مابقی موارد. بالاخره آنها هم نیاز جنسی، مالی و ... دارند.

3- مبحث بعدی بحث جمعیت مسلمین است. هر زن به طور متوسط در زمان فعلی حدود سه یا چهار فرزند بیشتر نمی تواند بیاورد. یعنی تغذیه نامناست، سزارین و ... باعث این مسئله شده.

از رویی رهبر انقلاب فرموده اند که 150 میلیون. «البته بنده همین جا عرض بکنم؛ من معتقدم که کشور ما با امکاناتى که داریم، میتواند صد و پنجاه میلیون نفر جمعیت داشته باشد. من معتقد به کثرت جمعیتم. هر اقدام و تدبیرى که میخواهد براى متوقف کردن رشد جمعیتانجام بگیرد، بعد از صد و پنجاه میلیون انجام بگیرد!» (بیانات در دیدار مسئولان نظام جمهورى اسلامى ایران ششم رمضان‌المبارک 1432)

طبیعتا منظور آقا ضد دین ها و ضد انقلاب ها نیست. منظورش مذهبی ها و متدیننه. چقدر ما متدین داریم؟ 20 میلیون یا شاید 30 میلیون خیلی بالا گرفتم تازه. خوب این تعداد باید بعد از یک نسل بشه 150 میلیون یعنی باید 5 برابر بشه. خوب وقتی خانمی سزارین میشه و نمی تونه بیش از 3 زایمان بکنه باید چه کسی این تعداد رو فراهم کنه و به فرموده رهبری لبیک بگه؟

از طرف دیگر خبر های نگران کننده ای از مناطق سنی نشین به گوش میرسه. شنیدم فتوا دادند به جای 4 تا زن 7 زن میشه گرفت. بعضی هاشون تا 60 یا 70 بچه دارند. شاید بعد از یک نسل تعداد شیعیان کمتر از سنی ها  بشه در ایران. یعنی به شکل برنامه ریزی شده دارن نسبت جمعیتی رو عوض میکنند. حسادت زنانه شاید روزی باعث از بین رفتن شیعه شود!!!

4- تا اینجا بحث های من استدلالی بود اما می خواهم چیزی بگم.

امام زمان خیلی مظلومه. میدونید چرا.؟ چون حتی شیعیانش هم حتی بهترین شیعیانش هم احکام اسلام رو تمام و کمال قبول ندارن. واقعا خانم ها اینقدر در این مورد حساس هستند به یک سری از گناهان حساس نیستند. مثال میزنم:

اگر خانمی ببینه که شوهرش در خیابان به زن بی حجابی نگاه میکنه چی کار میکنه؟ فوق فوقش خیلی زحمت بکشه بهش میگه نگاه نکن یا اینکه بهش اخم میکنه. در حالی که شوهرش یک حرام و معصیت رو انجام داده.  اما اگه همین خانم مذهبی بفهمه که شوهرش رفته زن دیگه ای گرفته چه کار میکنه؟ درحالی که این کار دوم کار حلالی بوده. همون تا بفهمه میره خونه باباش. اصلا اجازه نمیده ببینه که این بنده خدا عدالت رو برقرار میکنه یا نه.

می خوام بگم معیار ها خراب شده. در برابر کار حرام باید ناراحت میشد اما نشد ولی در برابر کار حلال ناراحت نباید میشد اما شد!

5- ضمنا هروقت دیدید همصدا با دشمنان اسلام شدید بفهمید یک جای کارتون غلط بوده. مسئله تعدد زوجات از مسائلی است که سازمان ملل و کوفت و زهر مارشون از اسلام ایراد میگرن و میگن خلاف کونوانسیون زنانه!!! همین شیرین عبادی که اینقدر ازش بدتون میاد هم....       چرا هم صدا و هم فکر و هم سلیقه با دشمنان اسلام بشیم؟؟؟؟

فقط خواستم تا حدی از این فضایی که متاسفانه صدا و سیما و سینما و ... بهش دامن میزنن و این حلال خدا رو سیاهش میکنن کم کنم.

البته تفسیر نمونه در ذیل آیات مربوطه مطالب مفیدی آورده که قابل تأمله.

انشا الله که خانم ها از دست ما ناراحت نشده باشن. والله العالم

/ 0 نظر / 16 بازدید