آیا می توان با صدور نامه ای از اجرای تفکیک جنسیتی جلوگیری کرد؟

بسیار جالب و خواندنی.

خالی از لطف نیست که دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه‌ها و حتی تمام مخالفان و موافقان طرح تفکیک جنسیتی دانشگاه‌ها بدانند و آگاه باشند که طبق مصوبه صد و بیست و یکمین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی در 6 مرداد سال 66 ، قوانینی مقرر شده است که باید طبق قانون در دانشگاه‌ها اجرایی شود؛ نخستین بند این مصوبه به نحوه برخورد و معاشرت‌ در دانشگاه‌ها اشاره کرده و مقرر کرده است که "دانشجویان زن و مرد لازم است در کلاس‌های درس در دو ردیف جداگانه بنشینند " تبصره‌ای هم برای این بند وجود دارد که بر اساس آن "هرگاه برای دانشگاهی جدا کردن کلاس‌های مختلط زنان و مردان میسر باشد و مشکلی از لحاظ بودجه و کیفیت تحصیل به وجود نیاورد، کلاس‌ها باید جدا شوند ".

‌در بخش دیگری از این مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی که مصوبات آن در حکم قانون لازم الاجراست، تصریح شده است که "در اماکن عمومی مانند قرائت‌خانه کتابخانه‌ها، خوابگاه‌ها و سالن‌های غذاخوری باید دانشجویان زن و مرد جدا باشند " و "روابط اساتید، دانشجویان و کارکنان باید مطابق با اخلاق اسلامی باشد و هرکس خلاف آن مشاهده کرد، بنابر اصل نهی از منکر به متخلفان تذکر داده و اگر رفع نشد کمیته انضباطی تصمیم‌گیری خواهد کرد ".

همچنین بر اساس این مصوبه تاکید شده است که "رؤسای دانشگاه‌ها باید تدابیری اتخاذ کنند که در محیط‌‌های اداری با توجه به امکانات موجود، از اختلاط غیرضروری زن و مرد و تا جایی که منجر به تعدیل کار نشود، جلوگیری به عمل آید و همچنین مسئولان مرد باید مسئول دفتر مرد داشته باشند ".

در بندی دیگر از این مصوبه تأکید شده است که "در محیط ‌های تردد و نصب اعلانات در دانشگاه‌ها، هرگاه ازدحام زنان و مردان دانشجو صورت گیرد، باید محیط‌ های جداگانه برای‌ آنان در نظر گرفته شود "، همچنین در این مصوبه مقرر شده است تا "دانشجویان مرد و زن از آزمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها، سالن‌های تشریح، اتاق کامپیوتر و... حتی‌المقدور در نوبت‌های خاص و به صورت جداگانه استفاده کنند " و یا اینکه "دانشجویان مرد و زن لازم است در گروه‌های مجزا به فعالیت‌های گروهی و دانشجویی از قبیل انجام پروژه‌ها، طراحی و کارهای عملی بپردازند، مگر اینکه جدا کردن زن و مرد منجر به انحلال و یا تعطیلی کلاس شود ".

به نقل از خبرگزاری فارس

/ 1 نظر / 12 بازدید
سارا

با سلام دوست عزیز چرا از سایت جدید و بسیار عالی http://www.mehrstat.com استفاده نمی کنید؟ امکان ایجاد سه نوع استت یکی بصورت دکمه و یکی به صورت خلاصه آمار و آخری مشابه سایت مهراستت که تعداد کاربران آنلاین رو نشون می دهد. بسیار عالی تر از وبگذر و پرشین استت دمو: http://www.mehrstat.com/main_namayesh_amar.php?site=24 دارای آمارگیر بصورت تب های پیشرفته و دقیق+پیج رنک گوگل+رتبه آلکسا