موبایل بلوتوث‌دار در آمریکا محدودیّت سنّی دارد و اینجا نه!

زن مسلمان شده آمریکایی

قسمتی از مصاحبة سایت «خانة حجاب صدف»با

زهرا گنزالس

ولی متأسّفانه بعضی از خانواده‌ها در امر دین بی‌سوادند! شاید مسلمان و انقلابی باشند، ولی بلد نیستند این دین را چطور به بچّه‌هایشان یاد بدهند! دین، مسئلة لطیفی است، چیزی مربوط به روح و روان بچّه‌هاست. خانواده‌ها در همین استفاده از تکنولوژی هم متأسّفانه بی‌سواد هستند و نمی‌دانند که استفادة درست را چطور باید به بچّه‌شان آموزش دهند. مثلاً چه لزومی دارد که بچّة راهنمایی یا ابتدایی موبایل دستش باشد ؟! ما فکر می‌کنیم فقط دارد بازی می‌کند، ولی این طور نیست. ما نمی‌توانیم به نسل امروز بگوییم استفاده نکنید، ولی باید طرز استفادة صحیح را هم به آنها بگوییم. در کشور‌های مدرن مثل آمریکا همه ضرر استفادة آزادانه از این تکنولوژی‌ها را می‌دانند. بنابراین برای استفاده از آنها خیلی محدودیّت ایجاد کرده‌اند. مثلاً جوان‌ها نمی‌توانند به همة سایت‌ها وارد شوند؛ بلکه سایت‌های غیر مجاز برای آنها فیلتر شده‌اند یا از یک سنّ خاصی مجاز به استفاده از موبایل‌های بلوتوث‌دار هستند؛ ولی ما اینجا آزادانه و بدون هیچ محدودیّتی از آنها استفاده می‌کنیم و اگر هم کسی اعتراض کند، می‌گویند: در کشور‌های غربی آزادی هست، چرا ما را محدود می‌کنید ؟! در حالی که از آنجا اطّلاع درستی ندارند. در کشور‌های توسعه یافتة مدرن، استفاده از تکنولوژی محدود شده، چون ضربه‌اش را خورده‌اند ولی ما هیچ برنامه و ضابطه‌ای برای استفاده از این وسایل نداریم!

متن کامل مصاحبه خواندنی ایشان را میتوانید در این آدرس بخوانید

http://yasin1368.blogfa.com/post/31

/ 7 نظر / 81 بازدید
کجایند 313 نفر

سلام علیکم. خداقوت. سپاس از حضورتان.سید جان فدات میشم. وبتون در پیوندهای { کلبه ی راز - شیخ شبانی } لینک گردید. ایدکم الله تعالی فی الدارین. یاحق. سید.

آب حیات

سلام گل آوردم براتون [گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل]

یک طلبه

سلام بزرگوار خیلی مهمه که بتونیم دین رو با پیشرفت و تکنولوژی جمع کنیم. امیدوارم بتونیم بدون اینکه دچار افراط یا تفریط بشیم. به ما هم سری بزنید. موفق باشید.

عسل

چه جالب . ممنون

عاشق بی عشق

این واقعا امریکایی؟؟؟ ولی شبیه ایرانی های اصله مخصوصا تهران که[پلک]

منتظر

سلام عالی بود... منتظر حظورگرمت هستم... پس لطفا یه کلید رنجه کن... یاعلی....