فوتبال حرفه ای به چه کسانی کمک میکند؟

به نام خداوندی که به ما عقل داد تا با آن درست را از غلط و راست را از فریب تشخیص دهیم
بنده در سالهای گذشته ی زندگی ام بسیار زیاد اهل تماشای فوتبال بودم ولی در حال حاضر از منتقدین شدید این کار می باشم. یادم است که شبها تا ساعتهای دیر وقت بیدار می ماندم تا مثلا بازی رئال مادرید و اسپانیول را ببینم و بفهمم که چند چند می شوند.
چنان در عمق فوتبال بودم که حتی میدانستم که مثلا قد ادگارد داویدز بازیکن تیم ملی هلند و باشگاههایی مثل یووه و... ١۶٨ سانتی متر است. و اینکه یان کولر بازیکن تیم بورسیا دورتمند آلمان دارای شماره ی پای ۵٢ می باشد. و اطلاعات بسیار زیادی که از حوصله ی این نوشته به دور است.
ولی سؤال اینجاست؟ مگر انسان نباید به دنبال از دست ندادن سرمایه خود باشد؟ مگر انسان نباید فریب دیگران را نخورد؟ پس چرا در این موضوع کسی حرف نمیزند و مطلب نمی نویسد. تازه کلی وبلاگ و سایت و ... به آنها دامن میزنند و تبلیغ هم میکنند. چرا؟
کی ما باید به خودمان بیاییم و بفهمیم که این تماشای بازیها چه چیزی به ما اضافه کرد؟ چه دادیم و در برابرش چه گرفتیم؟ حالا رئال قهرمان بشود یا بارسا، چلسی ببرد یا من یونایتد، میلان قهرمان شود یا اینتر. به من و تو چه میرسد؟ واقعا سوال این است که به من و تو چه میدهند؟ آیا از همین حمایتهای بیجای ما نیست که این بازیکنان فوتبال، این انسانهای بی درد روز به روز به زندگی حبابی خود بیشتر میدمند و بزرگتر می شوند؟!
در جهانی که انسانهای زیادی حتی غذای یک روز خودشان را ندارند آقای جان تری بیاید سر اینکه باید حقوق هفتگی اش به ١٠٠ هزار پوند برسد با رومن آبراموویچ یهودی دعوا کند!!!!
تا کی می خواهیم جوانان این مملکت را به تباهی ببریم. چرا ذهن آنها را از معارف ناب خداوندی و اسلامی پر نکنیم که نخواهند به دنبال فرناندو تورس و.. بروند.
این اشکال به مسئولین هم وارد است شدیدا. ولی ما باید از خودمان شروع کنیم.
والسلام علی من اتبع الهدی

 
/ 52 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ز

پس کی مطلب جدید میارید خسته شدیم

ز

این قاری کیه میخوام دانلودش کنم

سلمان

"این بازیکنان فوتبال، این انسانهای بی درد ..." خوب نیست جمع ببندیم. یا زهرای علی

سجاد

سلام...ولادت با سعادت بهترين زن عالم حضرت زهرا سلام الله عليها را خدمت شما تبريك عرض مي كنم .. حضرت زهرا سلام الله عليها مي فرمايد:بهترین چیز براى حفظ شخصیت زن آن است که مردى را نبیند و نیز مورد مشاهده مردان قرار نگیرد.«بحارالأنوار: ج ۴۳، ص ۵۴، ح ۴۸٫» [گل][گل][گل] از مطالب بسيار خوب شما استفاده كردم واقعا من هم با شما موافق هستم كه اين فوتبال چه فايده اي دارد و از همه مهم تر نگاه كردن ان چه فايده اي دارد/ [گل][گل][گل]

من بی سروپا

فوتبال که کلا چرته! 90 دیقه وقت تلف کردن 23 تا مرد گنده میدون دنبال یه توپ یه وجبی!!! یه سفره انداختیم پر از شهید _ میخوای هم سُفرشون شی؟ یه تک پا بیا لقمه ای چیزی بزن به رگ؛ تبرکه ها!

ساره

کاملا موافقم . و به نظر من از بین قشری که طرفداران زیادی در بین مردم داره فوتبالیست ها بی ادب ترین و بی فرهنگ ترینند. ینجاست که باید بگیم : به توپ دارم کثیفه !

ساره

تازه یه چیزه دیگه . این آدمای بیکار 90 دقیقه دنبال توپ میدون . اما یه عده بیکارتر به تقلید از اونا همین دویدن دنبال توپ و انجام می دن اما تو آسفالت خیابون .به جای 90 دقیقه 180 دقیقه . با این خستگی ناپذیریشون فقط آزارشون مال بقیه ست.

ساره

ما کلا همین جوری هستیم . برای دیدن یه برنامه 90 دقیه ای وقت داریم اما برای خوندن یه نماز 10دقیقه ای وقت نداریم.

ساره

آره ورزش کردن خوبه اما نه دیگه 180 دقیقه .راستش من خودم برای چند نفر تایم گرفتم . همین حول و حوش بود.

بنده نامه

سلام سيد جان با مطلبي درباره اين موضوع با عنوان شطحيات فوتبالي در خدمتم